
Szolgáltatások
Mentális
támogatás
-
Csoportterápiás módszer, amely a dráma és a szerepjáték eszközeit használja az érzelmek, kapcsolatok és problémák feltárására és feldolgozására. A résztvevők különböző szerepekbe helyezkedve megjelenítik saját érzéseiket, konfliktusaikat vagy élethelyzeteiket, így lehetőségük nyílik az önismeret mélyítésére és új nézőpontok felfedezésére.
A módszer célja a belső feszültségek oldása, az érzelmi feldolgozás elősegítése, valamint a személyes fejlődés és a kapcsolati készségek fejlesztése. A pszichodráma vezetője (terapeuta) biztonságos, támogató környezetet teremt, amelyben a résztvevők szabadon dolgozhatnak saját témáikon.
Foglalkozást vezető szakember: Ocsovai Tünde -
Önismereti és terápiás módszer, amely segít feltárni és feloldani a családi rendszerben meglévő rejtett, akár generációkon átívelő mintákat és konfliktusokat. A módszer Bert Hellinger nevéhez kötődik, és alapja az a felismerés, hogy a családtagok között létező láthatatlan kapcsolatok és dinamika jelentős hatással lehet az egyén életére.
A családállítás során a résztvevő egy csoportban vagy egyéni ülésen "felállítja" családja tagjait képviselőkkel vagy szimbólumokkal. Az így létrejövő "mező" feltárja a rejtett konfliktusokat, elakadásokat, valamint a családi rendszer egyensúlyhiányát. A folyamat célja az érzelmi blokkok oldása, a harmónia helyreállítása, és az, hogy az egyén szabadabban és kiegyensúlyozottabban tudjon élni.
A módszer különösen hasznos lehet családi konfliktusok, kapcsolati problémák, egészségügyi elakadások vagy érzelmi nehézségek kezelésében.
Foglalkozást vezető szakember: Jankó Zsolt -
A hipnózis egy olyan természetes, mély relaxációs állapot, amelyben a tudatalatti elme fogékonyabbá válik a pozitív változásokra. Ezzel a módszerrel feltárhatjuk és feloldhatjuk a mélyen gyökerező blokkokat, átalakíthatjuk a negatív szokásokat, és megteremthetjük a testi-lelki egyensúlyt. A hipnózis segít a belső erőforrásaink aktiválásában, hogy magabiztosabban és kiegyensúlyozottabban élhessünk.
Foglalkozást vezető szakember: Vasvári Tímea -
Az irodalomterápia egy önismereti és mentálhigiénés módszer, amely az olvasás és írás erejét használja a lelki egyensúly és a személyes fejlődés támogatására. A gondosan kiválasztott irodalmi művek – versek, novellák, regényrészletek – segítségével a résztvevők mélyebb megértést nyerhetnek saját érzéseikről és tapasztalataikról. A szövegekhez kapcsolódó beszélgetések és írásos reflexiók lehetőséget adnak az érzelmek feldolgozására, a stressz csökkentésére és az önismeret elmélyítésére. Az irodalomterápia segít új nézőpontokat találni, támogat egyéni és közösségi szinten is, valamint kreatív és biztonságos térként szolgál az önkifejezésre.
Foglalkozást vezető szakember: Harmatos Mária
-
Alternatív gyógyászati módszer, amely a hangok és rezgések gyógyító hatását használja a testi-lelki harmónia helyreállítására. A terápiában tibeti hangtálakat alkalmaznak, amelyeket megütnek vagy körkörösen dörzsölnek, így mély, rezonáló hangokat és rezgéseket hoznak létre.
A hangtálak rezgései a testre és az elmére egyaránt hatnak: segítenek oldani a stresszt, csökkenteni a szorongást, és elősegítik a mély relaxációt. A rezgések harmonizálják a test energiaáramlását, stimulálják az öngyógyító folyamatokat, és támogatják a belső egyensúly megteremtését.
A hangtálterápia gyakran párosul meditációval vagy légzőgyakorlatokkal, így egy átfogó, nyugtató élményt nyújt azok számára, akik testi vagy lelki feszültséget szeretnének oldani.